Logo SQL Raporlar

Logo SQL Raporları, SQL Rapor Tasarımı, Logo SQL Veri Sorgulama

Logo SQL Stok Malzeme Raporu

Logo'da kayıtlı olan malzeme kartlarının toplam stok miktarları ile tanımlı satış fiyatlarının SQL ile alındığı rapor sorgusu aşağıdadır. Sitemizde paylaşılan bütün SQL sorguları örnek olması amacıyla paylaşılmıştır. SQL sorgularının bilinçsiz bir şeklide kullanılması geri dönüşü mümkün olmayan hasarlara neden olabilmektedir. Sitemizde paylaşılan SQL sorgularının kullanımına ait sorumluluk kullanıcıya aittir. Sorgular kullanılmadan önce test edilmeli ve veritabanlarının yedeği mutlaka alınmalıdır. Sitemizde paylaştığımız sorgulardan dolayı hatalı veri oluşması, hatalı rapor oluşması gibi tüm soru ve sorunlar kullanıcıya aittir. SQL sorgularının kullanılması için Yetkili Logo iş / çözüm ortağından destek hizmetinin alınması gerekmektedir. 

Bu makalede Logo Tiger 3, Logo Go 3, Logo Start 3 gibi programlarında kullandığınız malzeme (stok) kartları, bu kartlara ait ambardaki kalan miktar bilgisi ve tanımlı satış fiyatları gibi bilgilerin SQL Query ile raporlanması anlatılmıştır.  

Aşağıdaki sorguda bulunan LG_117_01 alanını kendi firma numaranıza göre update ediniz. Ayrıca sorguda kullanılan üstten kesme işareti (') kopyala yapıştır sonucunda hatalı gelirse sorguyu kullanmadan önce bu işareti düzeltiniz. Üstten kesme işareti için klavyenizdeki SHIFT tuşu ile birlikte üst sıradaki 2 tuşuna basmanız gerekir.


Raporlar

e-Bülten Kayıt Ol