Logo Raporlar

Logo SQL Raporlar ve Logo Standart Raporlar

Logo SQL Stok Malzeme Raporu

Logo'da kayıtlı olan malzeme kartlarının toplam stok miktarları ile tanımlı satış fiyatlarının SQL ile alındığı rapor sorgusu aşağıdadır. Sitemizde paylaşılan bütün SQL sorguları örnek olması amacıyla paylaşılmıştır. SQL sorgularının bilinçsiz bir şeklide kullanılması geri dönüşü mümkün olmayan hasarlara neden olabilmektedir. Sitemizde paylaşılan SQL sorgularının kullanımına ait sorumluluk kullanıcıya aittir. Sorgular kullanılmadan önce test edilmeli ve veritabanlarının yedeği mutlaka alınmalıdır. Sitemizde paylaştığımız sorgulardan dolayı hatalı veri oluşması, hatalı rapor oluşması gibi tüm soru ve sorunlar kullanıcıya aittir. SQL sorgularının kullanılması için Yetkili Logo iş / çözüm ortağından destek hizmetinin alınması gerekmektedir. 

Bu makalede Logo Tiger 3, Logo Go 3, Logo Start 3 gibi programlarında kullandığınız malzeme (stok) kartları, bu kartlara ait ambardaki kalan miktar bilgisi ve tanımlı satış fiyatları gibi bilgilerin SQL Query ile raporlanması anlatılmıştır.  

Aşağıdaki sorguda bulunan LG_117_01 alanını kendi firma numaranıza göre update ediniz. Ayrıca sorguda kullanılan üstten kesme işareti (') kopyala yapıştır sonucunda hatalı gelirse sorguyu kullanmadan önce bu işareti düzeltiniz. Üstten kesme işareti için klavyenizdeki SHIFT tuşu ile birlikte üst sıradaki 2 tuşuna basmanız gerekir.


Logo GO 3 Tiger 3 Malzeme Ambar Durum Raporunda Seri / Lot Stok Yeri Bilgileri

Bir malzemeden elimizde kalan miktarı ve bu miktarın hangi stok yerlerinde ve hangi lotlardan olduğunu tek bir raporda görmek için Logo Go 3, Logo Tiger 3, Logo Go Plus, Logo Tiger Plus programlarının içindeki Ambar Durum Raporu içerisine “Seri/Lot Stok Yeri Bilgiler = Gösterilsin / Gösterilmesin” filtresi eklenmiştir. Bu filtreye göre malzemelerin depodaki durumları izlenebildiği gibi seri numarası, stok yeri ve lot bilgileri de ayrıca görüntülenebilir.


Raporlar

e-Bülten Kayıt Ol