Bordro Plus

Logo Bordro Plus Eğitimi

Logo Bordro 3 / Bordro Plus Eğitimi ve Bordro Kursu

Logo Bordro 3 / Bordro Plus Eğitimi ve Bordro Uygulamaları Kursu

Bordrolama kavramı genelde hem insan kaynakları departmanını hem de muhasebe departmanını ilgilendirmektedir. İnsan kaynakları açısından bakıldığında bordrolama demek; işveren ve işçi arasındaki maddi ilişkinin hesaplamasını yapmaktır. Muhasebe tarafından bordro uygulamasına bakıldığındaysa Türkiye'de resmi olarak faaliyet gösteren tüm işletmelerin düzenli bir şekilde kayıt yapması ve bildirimde bulunması gereken işlemler bütünüdür. Ayrıca devlet tarafından yürürlüğe konulan teşvik uygulamalarının hem iş hemde işveren tarafından avantajları ve dezavantajlarını araştırmak, uygulama koymak, teşviklerden yararlanmayı sağlamak, İnsan Kaynakları departmanının sorumluluğundadır. Bordrolama sürecinde İnsan Kaynakları ve muhasebe departmanları ortak çalışmaktadırlar.

Logo Bordro 3 ve Logo Bordro Plus programı Türkiye'de en çok kullanılan Bordrolama programıdır. Bugün Türkiye'de 1,3 Milyon kullanıcı olan Logo Bordro Plus / Logo Bordro 3 programı ile bir işletmenin ihtiyaç duyacağı tüm bordro süreçleri uygulanabilir.

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında iş bulma açısından rakiplerinizin önüne geçmek ve tercih edilen olmak için yetenekleriniz geliştirmeniz, iyi bir deneyime ve bilgi birikimine sahip olmanız kaçınılmaz bir gerçektir. Bordrolama süreçlerine her ne kadar hakim olsanız da çoğu işletmede Logo Bordro 3 / Logo Bordro Plus programı kullanıldığı için işletmeler insan kaynakları departmanına eleman alımı yaparlarken bu programları bilen elemanları tercih etmektedirler.

Sürekli güncellenen mevzuat ve teşviklerden ötürü bordro hesaplaması ve bordro uygulamaları kolay görünse de kayıt tutmak ve hesaplamalar yapmak karmaşık bir iştir. İşletmelerin insan kaynakları yönetiminde kullandığı bordro hesaplaması ve bordro uygulamaları önemli bir konuma sahiptir. Bu nedenden ve bordro uygulamasında yapılan yanlışlara ait cezaların çok fazla olmasından ötürü işletmede bordo yapan çalışanların iyi bir bilgiye ve iyi bir hesaplama aracına sahip olması gerekmektedir. İşletmenin vergi yükümlülükleri, SGK 'ya ait yükümlülükleri ve iş kanununa gören faaliyet yürütmesi, insan kaynakları yönetimi ve bordro çalışanlarına bağlıdır. Logo Bordro 3 / Bordro Plus programı işletmenin ihtiyaç duyduğu bordrolama ile ilgili tüm hesaplamaları hatasız bir şekilde yapan bir bordro programıdır.

Logo Bordro 3 / Logo Bordro Plus eğitimi bu anlayış çerçevesinde hazırlanmıştır. Bizden alacağınız Bordro Plus / Bordro 3 eğitiminde iş hayatında ihtiyacınız olan tüm bilgilere ve uygulama becerilerine sahip olacaksınız.

Logo Bordro 3 / Bordro Plus Eğitimini Neden Sizden Almalıyım?

Logo Eğitim Portalı olarak 1990 yılından beri Yetkili Logo Çözüm ortağı olarak faaliyet göstermekteyiz. Bu süreç içerisinde çok farklı sektörlerden kişiler ve kurumlarla ticari ilişkilerimiz oldu. Çok uzun zamandan beri sahadan edindiğimiz bu tecrübelerimizi eğitim almak isteyen kişilere / kurumlara çok net bir şekilde ifade edebilmekteyiz. Sahada farklı sektörlerde faaliyet gösteren Logo Bordro Plus kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve bordro parametrelerini çok iyi biliyor ve uygulamasını gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin bir işletmede 17103 numaralı teşvik kullanılırken başka bir işletmede ise ar-ge teşviği kullanılabiliyor. Sektördeki çok uzun soluklu ticari faaliyetlerimiz ve tecrübelerimiz sayesinde Türkiye'de Logo Bordro 3 ve Logo Bordro Plus konusunda en iyi yetkili çözüm ortaklarından birisiyiz. Ayrıca Bordro Plus programının size sunduğu standart özelliklerden farklı olarak, programa ilave yazılımlar yapabilir, programın bazı alanlarda özelleştirmeler yapabilir ve istediğiniz şekilde raporlar oluşturabiliriz. Yukarıda saydığımız bu nedenlerden ötürü Logo Bordro 3 / Logo Bordro Plus kursu (eğitimi) için en iyi tercih Logo Eğitim Portalı'dır.

Bordro 3 / Bordro Plus ve Bordro Eğitiminin Amacı?

Bu eğitim programı ile katılımcıların temel seviye ücret ve mevzuat bilgisi edinmeleri amaçlanmıştır. İşletmelerin Bordro Plus / Bordro 3 kullanmayı bilen personel ihtiyacını karşılamak için bu eğitimi vermekteyiz.Temel İş Kanunu eğitimi almış katılımcılara ücret bordrosu hazırlanmasını, güncel teşviklerin uyarlanması ve sistem üzerinden takibi, kıdem, ihbar tazminatları, fazla çalışma, yıllık izin, hafta tatili, ücrete esas kazançların ve brütten nete hesaplamaları ile ilgili pratik kazandırmak, yapılan bordroların kontrolünü sağlamak, uygulamalı örneklerle bordroya ilişkin bilgi ve becerileri kazandırmak ve arttırmaktır. Bu eğitimin sonunda hedeflenen, katılımcıların iş kanunu ve bordro eğitimi ile almış oldukları eğitimi iş hayatında da uygulanabilirliğini sağlamak.

Bordro 3 / Bordro Plus Eğitimi İçin İhtiyacınız Olan Şeyler?

Bu eğitimde herhangi bir ön bilgi koşulu ya da iş deneyimi aranmaz. Eğitimi eğer bizim belirlediğimiz yerlerden birisinde almak isterseniz not almanız için kağıt kalem bulundurmanız yeterlidir. Bordro 3 / Bordro Plus eğitimini uzaktan video konferans yöntemi, uzak masaüstü bağlantısı yöntemi yada online olarak almak isterseniz çalışır durumda bir bilgisayar, aktif bir internet bağlantısı yeterlidir.

Bordro 3 / Bordro Plus Eğitiminin Fiyatı Ne Kadardır?

Bordro 3 / Bordro Plus eğitimleri kişiye yada kuruma özel olarak verilmektedir. Eğitimler saatlik yada günlük olarak verilmektedir. Bordrolama hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir kişide eğitime katılabildiği gibi bordrolama süreçlerine hakim ama sadece Bordro 3 / Bordro Plus programının kullanımını öğrenmek isteyen kişilerde eğitime katılabilirler. Bu nedenlerden dolayı Logo Eğitim Portalı olarak bizim katılımcılara sunduğumuz eğitim hedef odaklı bir eğitimdir. Eğitimlerin saatlik, günlük, uzaktan yada yerinde olması durumlarına karşı fiyatları değişmektedir. Eğitim ile ilgili fiyat almak için iletişim sayfamızdaki formu doldurup bize iletirseniz uzman personelimiz en kısa sürede size bilgilendirme yapacaktır.

Logo Bordro 3 / Bordro Plus Eğitimi Nerede Veriliyor?

Logo Bordro Plus yada Logo Bordro 3 eğitimi kişiye yada kuruma özel olarak verildiği için eğitimin yapılacağı yer katılımcının talebi doğrultusunda belirlenir. Eğitimler uzaktan video konferans yöntemiyle yapılabildiği gibi, uzak masaüstü bağlantısı ile de yapılabilir. Katılımlı kişi yada kişiler eğitimi kendi belirledikleri lokasyonda almak isterlerse yol ve konaklama ücretini karşılamakla yükümlüdürler.

Bordro 3 / Bordro Plus Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

İnsan kaynakları alanında çalışanların ve personel yönetimi uzmanları için personel özlük işlemleri ve bordrolama uygulamaları çok önemli yer tutmaktadır. Bu eğitimi; kariyerine İnsan Kaynakları uzmanı, personel özlük işleri uzmanı olarak devam eden yada edecek olanlar, mali müşavirler, mali müşavir adayları almalıdır.

 • İnsan kaynakları uzmanları,
 • İnsan kaynakları uzman yardımcıları,
 • İnsan kaynakları asistanları,
 • İşletmelerin personel bölümünde çalışanlar,
 • Bordo alanında uzmanlaşmak isteyenler,
 • Bu alana ilgi duyanlar.

Bordro 3 / Bordro Plus ve Bordro Eğitimi İle Neler Öğreneceksiniz?

 • Özlük dosyası hazırlama,
 • Bordro Hesaplama
 • Tazminat hesaplama,
 • Personel izinleri konusunu kavrama,
 • Personel borç avans konusunu anlama
 • Bordro uzmanının bilmesi gereken vergiler ve kesintiler,
 • Bordrolama parametreleri.

Bordro 3 / Bordro Plus ve Bordro Eğitiminin Konu Başlıkları

 • Kanun parametreleri : Her yıl devlet tarafından belirlenen parametrelerin ayarlanması. Örneğin asgari ücret, taban matrahı, tavan matrahı gibi bilgilerin nasıl kayıt edilmesi.
 • Bordro parametreleri : İşletmenin bordro hesaplaması yaparken dikkate alacağı hesaplama şekilleri burada belirlenir. Örneğin bordro hesaplaması 30 gün üzerinden mi yapılsın yoksa içinde bulunulan ayın takvim günü üzerinden mi?
 • Firma çalışma parametreleri : Firmanın kullanacağı mesai tanımlar, ek mesai tanımları, ek ödeme tanımları, ek kesinti tanımları, sosyal yardımlar gibi tanımlamalar yapılır.
 • SGK İndirim kanunu ve tanımlamaları : SGK tarafından uygulamaya konulan indirim kanunları ve teşviklerin ayarlanması.
 • Sicil Yönetimi : Personele ait sicil kartının oluşturulması, işe giriş işlemleri ile işten çıkış işlemleri, ihbar tazminatı hesaplama, kıdem tazminatı hesaplama ve personelle ilgili tüm raporlar buradan yapılır.
 • Bordro Yönetimi : Personele ait bordronun hesaplanması, puantaj kartlarının kayıt edilmesi, toplu olarak puantaj kartı üretilmesi, SGK 'ya gönderilmesi gereken bildirgelerin alınması, tahakkuk listesi, icmal, personel bordrosu gibi raporların alınması, işkur ile ilgili bildirgelerin düzenlenmesi ve gönderilmesi bu bölümden yapılır.
 • İzin Yönetimi : İşletmede çalışan personellerin yıllık izin, ücretli izin ve ücretsiz izin gibi izinlerinin takibi ve kaydı buradan yapılır.
 • Borç / Avans Yönetimi : İşletmede çalışan personellerin icra borçları, iş avansları, maaş avansları gibi tüm borç ve alacak ile ilgili işlemleri bu bölümden yapılır.

Makaleler

En çok okunan makaleler

Logo Eğitimleri

e-Bülten Kayıt Ol