Duyurular

SGK, GİB ve Logo Tarafından Yayınlanan Duyurular

eLogo Portal - Fatura Oluşturma Ekranlarımız Yenilendi!

Değerli İş Ortağımız,

eLogo Özel Entegratörlük Portalı (efatura.elogo.com.tr) e-Fatura, e-Arşiv ve e-İrsaliye Oluşturma ekranlarımız yenilenmiştir.

12 Şubat 2020 itibariyle devreye alınan yeni ekranlarımız ile birlikte kullanıcı deneyimine daha uygun ekran tasarımları ve kullanım kolaylığı sunmayı hedefliyoruz.


Logo Bilgilendirme

Değerli İş Ortağımız,

e-İrsaliye mükelleflerinin, e-İrsaliye mükellefi olmayan firmalara e-İrsaliye (sanal) düzenleyebilmesi için gerekli geliştirmeler tamamlanmıştır.

İşlemi gerçekleştirebilmek için Logo Connect 2.63 versiyonuna geçilmesi gereklidir.

Video anlatım için https://youtu.be/aQcuQwFlVec linkini açınız.

Saygılarımızla,

eLogo


Logo e-Defter Uygulamasında Berat ve DRB Oluştur İşleminde "Can Not Find The Declaration Of Element" Hatası Alınıyor.

2018/Aralık ve 2019/Ocak ayı e-defter berat yükleme son tarihinin yaklaştığı bu günlerde, son dönemde sıkça karşılaşılan durumlar ve çözüm adımları için aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

e-Defter Uygulamasında Berat ve DRB Oluştur İşleminde "Can Not Find The Declaration Of Element" Hatası Alınıyor.

Alınan uyarının nedeni Ticari Sistem Yönetimi/e-Defter Parametreleri (GO 3 için Diğer İşlemler-Çalışma Bilgileri) içerisinden tanımlanmış olan e-defter dizinindeki xsd adlı klasörün içindeki dosyaların eski bir versiyona ait olmalarından kaynaklanmaktadır. Ftp sitemizden (ftp://download.logo.com.tr/Windows/TOOLS/e-devlet-uygulamalari/EDEFTER/) indereceğiniz güncel dosyalara sahip xsd klasörünü dizine kopyalayarak işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Logo Bilgilendirme

Değerli İş Ortaklarımız ,

Elektronik defter uygulamasına dâhil olanlar tarafından ilgili olduğu ayı takip eden üçüncü ayın son gününe kadar Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi gereken “Elektronik Defter Beratları”nın yapısı revize edilmiştir.  2019/Ocak döneminden başlamak üzere aylık dönemler halinde ve aynı sürede (İlgili olduğu ayı takip eden üçüncü ayın son gününe kadar) Berat dosyalarının yanı sıra Defter Raporu Beratının da GİB’e gönderilmesi gerekmektedir.

İlgili değişiklik 17 Aralık 2018 tarihli j-platform 2.62.6.0 versiyonu ile kullanıma sunulmuştur, ilgili versiyon dosyalarına ftp sitemizden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Logo Yazılım


Logo Bilgilendirme

Değerli İş Ortaklarımız ,

MukellefKontrol.exe dosyası güncellenmiştir. Mükellef sorgulama işlemlerinizi;

ERP uygulaması içerisinden sorgulamak istiyorsanız “Diyalogo.dll” dosyasını,

MukellefKontrol.exe olarak kullanıyorsanız, “MukellefKontrol.exe” dosyasını güncellemeniz yeterli olacaktır.

Saygılarımızla,

eLogo


Logo Bilgilendirme

Sayın İlgili,

2019/Ocak döneminden başlamak üzere aylık dönemler halinde ve aynı sürede (İlgili olduğu ayı takip eden üçüncü ayın son gününe kadar) Berat dosyalarının yanı sıra Defter Raporu Beratının da Gelirler İdaresi Başkanlığı’na gönderilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda Defter Raporu Beratının oluşturulması ve gönderilmesi ile ilgili geliştirmeler 2.56.00.00 versiyonu ile beraber kullanıma sunulmuş olup bunun bilgisi sizlerle daha önceki duyurularımızla da paylaşılmıştır.

Defter Raporu Beratı ayrı bir berat türü olduğu için diğer berat dosyalarıyla beraber gönderilmesi gerektiğinden, mutlaka 2.56.00.00 ve üzeri sürümlerde defter oluşturma süreçleri takip edilmelidir. Bu nedenle 20 Nisan 2019 tarihi itibari ile 2.56.00.00 versiyon öncesi e-defter uygulamasını kullanan firmalarda e-defter uygulamasına giriş sırasında aşağıdaki uyarı mesajı ile güncel sürüm kontrolü yapılmaya başlanacaktır.

"Son Tebliğlere Uygun Logo e-Defter Uygulamasını Yüklemeniz Gerekmektedir. Logo e-Defter Uygulaması Kapatılacaktır!"


Not: Güncel sürüm kontrolü defter dönemlerinden bağımsız bir kontrol olup, 2018/Aralık dönemine ait defterler için de aynı durum sözkonusudur. 2.56 ve üzeri sürümlere geçmemiş kullanıcılarımızın 20 Nisan 2019 tarihine kadar 2018/Aralık defterlerini oluşturmaları gerekmektedir.

Saygılarımızla,
Logo Yazılım


e-Bülten Kayıt Ol