Logo Bordro Plus Destek Dokümanları

Logo Bordro Plus Bordro Programı Destek Dokümanları

Logo Bordro Plus Covid-19 Nedeniyle 28 Pandemi ücretsiz izin SGK XML oluşturma işlemleri

Logo Bordro Plus Programında Covid 19 nedeniyle 28 Pandemi SGK XML İşlemleri

Covid 19 nedeniyle işveren tarafından ücretsiz izne gönderilen işçiler için yapılacak olan ücretsiz izin desteği SGK işveren sistemi üzerinde ücretsiz izine ayrılan personellere ilişkin bilgilerin COVID 19 ücretsiz izin işlemleri ekranı üzerinden bildirilmesi gerekmektedir.

Covid 19 ücretsiz izin işlemleri menüsü altında, covid 19 ücretsiz izin girişi, ücretsiz izin listeleme, covid 19 ücretsiz izin XML giriş menüleri bulunmaktadır.

Logo Bordro Plus Programında ücretsiz izin XML oluşturma ekranında yapılması gereken işlemler şunlardır:

Bordro Plus ürününde XML işlemleri için SGK eksik çalışma nedenleri raporu kullanılabilir. Bunun için Bordro --> Sosyal Sigorta Bildirgeleri --> SGK Eksik Çalışma Günleri

Logo Bordro 28 Pandemi Ücretsiz İzin Bildirge

Bu raporun standartında revize yapılması gerekmektedir. Revizelerin yapılmış halini ftp://download.logo.com.tr/Windows/TOOLS/Covid-19%20%C3%BCcretsiz%20izin%20xml/ adresinden indirebilirsiniz.

Logo Bordro Covid 19 Ücretsiz İzin Rapor Tasarımı
Burada LLX ve LUV dosyaları bulunmaktadır. Bu dosyalar bilgisayarınıza indirilmelidir. Yine aynı şekilde Covid 19 ücretsiz izin hazırlama SGK 'nın yayınlamış olduğu XML 'i de burada bulabilirsiniz.

Logo Bordro Plus programında Bordro --> Sosyal Sigorta Bildirgeleri --> SGK Eksik Çalışma Nedeni raporu tıklanır.

Kullanıcı Rapor Tasarımı Kutucuğu işaretlenir. Rapor tanımı yanında bulunan ... (üç nokta) tıklanır. Açılan pencerede sağ tuş menüsünde bulunan "Dosyadan Aktar" tıklatılır.

Logo Bordro Covid 19 Ücretsiz İzin Rapor Aktarma

Daha önce indirdiğimiz LLX dosyası seçilir. Seçtiğiniz bu rapor tasarımı covit-19 ismiyle ekranınıza gelir. Bu rapor üzerinde sağ tuş basılarak "Değiştir" tıklanır ve rapor tasarım ekranı açılır.

Logo Bordro Pandemi Ücretsiz İzin Rapor Tasarımı

Rapor tasarım ekranında üst taraftaki menülerden "Tanımlı Alanlar" tıklanır. Açılan pencerede sağ tuş tıklanarak "Dosyadan Oku" tıklanır ve daha önce indirdiğimiz LUV dosyası seçilir.

Bordro Plus 28 Pandemi Ücretsiz İzin Rapor Tasarımı Tanımlı Alanlar

Tanımlı alan olarak eklenen bu alanlarda dikkat edilmesi gereken husus firma numarasına göre buradaki tanımlı alanlardaki firma numarasının değiştirilmesi gerekmektedir.

Değişiklik tamamlandıktan sonra "Sakla" butonun basılarak rapor tasarımı kayıt edilir.

Rapor tasarımı kayıt edildikten sonra "İşlem Ayı", "İşlem Yılı" ve mutlaka "SGK Eksik Çalışma Nedeni" seçilmelidir. SGK eksik çalışma nedeni olarak 28 kodlu "Pandemi Ücretsiz İzin" seçilmelidir.

Logo Bordro 28 Ücretsiz İzin SGK Eksik Gün Bildirimi

Rapor filtreleri bu şekilde ayarlandıktan sonra rapor Excel dosyasına alınır.

Logo 28 Ücretsiz İzin SGK Eksik Gün Bildirimi Raporu

Rapor Excel dosyasına alındıktan sonra raporda TC kimlik no, Adı, Soyadı, Yıl, Ay, Gün, IBAN ve Mobil Telefon bilgileri bulunmaktadır. Yani SGK 'nın istediği formatta rapor oluşmaktadır.

Logo Bordro Plus Pandemi Ücretsiz İzin Excel Dosyası

Oluşan rapor bilgileri kopyalanır ve SGK'nın Excel (XML) dosyasına yapıştırılır. Excel dosyasında bulunan işveren bilgileri bölümü doldurulduktan sonra ise "XML Dosya Hazırla" butonuna basılarak XML dosyası hazırlanabilir.

Logo Bordro 28 Pandemi Ücretsiz İzin SGK Eksik Gün Bildirim XML Dosyası

Bu XML dosyası artık SGK 'nın işveren sistemi üzerinden Covid 19 ücretsiz izin XML giriş menüsü altında dosya ekle diyerek eklenebilir.

Logo Bordro Plus versiyon güncelleme, Logo Bordro Plus programında Kısa Çalışma Ödeneği parametresini ekleme ve kısa çalışma ödeneğine göre 18 kodlu kısa çalışma ödeneğini SGK Bildirgesine aktarma, 28 Pandemi Ücretsiz İzin, 29 Pandemi Ücretsiz İzin (diğer) kodlarını ve bu makalede anlatılan işlem adımlarını ürün uzmanlarımızın yapmasını isterseniz iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


Destek

e-Bülten Kayıt Ol