Logo ERP Destek Dokümanları

Logo Önmuhasebe Muhasebe ERP ERP MRP ve Üretim Programları Destek Dokümanları

Logo Veri Yedekleme

Verileriniz Logo ile güvende!

Logo Veri Yedekleme

Logo Veri Yedekleme ile verilerinizi güvenceye alın

İşletmelerin siparişten ödemelere, müşteri iletişim bilgilerinden satış rakamlarına kadar hemen hemen tüm verileri veritabanları üzerinde tutuluyor. Kurumsal hafıza görevini de üstlenen bu verilerin güvenliği, işletmelerin bugünü ve geleceği açısından büyük önem taşıyor. Bir işletmenin SQL veritabanında tuttuğu Logo ERP çözümlerine ait tüm verilerin yedeklenmesi için özel olarak geliştirilen Logo Veri Yedekleme çözümü, veri kaybını önleyerek geleceği garantiye alıyor.

Veri yedeklemenin önemi, her işletmenin geleceği!

İşletmelerin tüm iş süreçlerinin manuel kayıtlar yerine IT sistemleri üzerinde tutulmaya başlamasıyla birlikte iş verimliliği artarken, veri güvenliği de giderek daha fazla önem kazandı. Hangi ölçekte olursa olsun tüm işletmeler üretim, sipariş ve satış rakamlarından müşteri bilgilerine kadar pek çok veriyi sisteme işliyor. Bu verilerin güvenli bir şekilde saklanması ve korunması da işletmenin mevcut ve gelecekteki işlerini ve süreçlerini garantiye alması anlamına geliyor.

Logo, bu ihtiyaca yönelik geliştirdiği Logo Veri Yedekleme çözümüyle, Logo kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümlerini kullanan işletmelerin SQL veritabanındaki Logo ERP çözümlerine ait tüm verilerini korumaya alıyor. Böylece veriler belirlenen zaman dilimlerinde otomatik olarak yedekleniyor, herhangi bir sistem arızasında veri kaybı yaşansa bile kaydedilen son veriler hemen sisteme yeniden yüklenebiliyor.

İşletmelerin verileri, Logo Veri Yedekleme çözümüyle güvenceye alınıyor!

Logo Veri Yedekleme işletmenize neler kazandırır?

 • Veri kaybının önlenmesine yardımcı olma
 • Güncel verilerin yedeklenmesi sayesinde daha güvenilir iş süreçleri
 • Periyodik yedekleme
 • Verilerin istenen platformda saklanabilmesi
 • Sistem arızası durumunda verilerin hızla geri yüklenmesine yardımcı olunarak hem zaman hem de maliyet tasarrufu
 • Teknik destek gerektirmeyen kolay kurulum
 • Kullanıcı dostu yapı
 • Logo ERP çözümleriyle entegrasyon
 • Sıkıştırılmış dosyalar sayesinde veri depolama alanlarında yer tasarrufu
 • Tam ya da kısmen yedekleme seçeneği
 • Verileri sunucuda ya da bulutta saklama imkanı

Veriler koruma altında

Logo ERP kullanıcıları için özel olarak geliştirilen Logo Veri Yedekleme çözümü, işletmenizin en değerli varlıklarından biri olan verilerin güncelliğini koruma altına alıyor. Veritabanındaki veriler önceden belirlenmiş düzenli aralıklarla, istediğiniz platformda yedekleniyor. Bu sayede herhangi bir sistem arızası ya da felaket durumunda veriler kaybolmuyor, kolayca yeniden yüklenebiliyor.

Kolay ve periyodik yedekleme

Logo Veri Yedekleme çözümünün kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, istenen periyod kolayca belirlenip önceden tanımlanan tarih ve saatlerde otomatik yedekleme yapılabiliyor. Böylece yedekleme için manuel uygulamalara ya da takvim takibine gerek kalmıyor.

Dilediğiniz platformda veri saklama

Logo Veri Yedekleme çözümüyle saklanan veriler, kullanıcıların tercih ettiği ortamda saklanabiliyor. Bunun için sabit disklerin yanı sıra, işletmelerin kendi sunucuları veya bulut ortamları da kullanılabiliyor. Bulutta saklanan veriler gerek kişisel gerekse kurumsal bulut hesaplarında tutulabiliyor.

Tam ya da kısmen yedekleme

İhtiyaca göre iki farklı şekilde kullanılabilen Logo Veri Yedekleme çözümünde Tam Yedekleme ve Kısmen Yedekleme seçenekleri bulunuyor. Tam Yedekleme kapsamında, seçilen tüm veri gruplarının tamamı düzenli olarak yedekleniyor. Daha kısa sürede tamamlanan Kısmen Yedekleme seçeneğinde ise bir önceki Tam Yedekleme’den itibaren değişen ya da yeni eklenen veriler yedekleniyor.

Teknik desteğe gerek duymayan çözüm

Logo Veri Yedekleme çözümünün kullanıcı dostu yapısı ve kolay kullanımı sayesinde dışarıdan uzman desteği almadan yedekleme yapılabiliyor. Bu da işletmeler açısından zaman ve maliyet tasarrufu anlamına geliyor.

Verilerinizin değerini bilen bir çözüm için Logo Veri Yedekleme!

Teknik özellikler

SQL verileri koruma altında

Logo Veri Yedekleme çözümü, SQL veritabanındaki verileri korumaya alıyor. Bu sayede işletmeler kesintisiz olarak işlerini sürdürebiliyor

Sıkıştırılmış dosyalarla alan tasarrufu

Logo Veri Yedekleme çözümüyle yedeklenen SQL verileri, güvenli bir şekilde sıkıştırılarak tek dosya halinde saklanıyor. Örneğin 10 GB büyüklüğünde verinin yedeklenmiş dosyası ortalama 2 GB büyüklüğünde oluyor. Dolayısıyla yedeklenen dosyalar ister sunucuda ister bulutta tutulsun, önemli düzeyde bir alan tasarrufu elde ediliyor.

Logo ERP ile etntegrasyon

Logo Veri Yedekleme çözümü, Logo’nun ERP ürün ailesinde yer alan LogoStart3, LogoGO3, LogoTiger3, LogoTiger3Enterprise, LogoTigerWings, LogoTigerWings Enterprise, LogoNetsis3Entegre, LogoNetsis3Standard, LogoNetsis3Enterprise, LogoNetsisWings ve Logo Netsis Wings Enterprise ürünleriyle entegre çalışıyor. Diğer bir deyişle, kullandığınız Logo ERP çözümü hangisi olursa olsun, verileriniz Logo’yla güvence altına alınıyor.

Kolay devreye alma ve kurulum

Logo Veri Yedekleme çözümüne güncel LEM’i olan kullanıcılar ücretsiz olarak sahip olabiliyor. Uzman desteğine ihtiyaç duymayan kurulumun ardından çözüm hemen devreye alınarak veri yedeklemesi yapılabiliyor.

Logo Veri Yedekleme uygulaması güncel LEM lisansına sahip olan tüm kullanıcılar için geliştirilmiş ücretsiz bir yedek alma programıdır. Program hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.


Logo Eğitim Portalı

Logo Eğitim Portalı Nedir?

Logo Eğitim Portalında yayınlanan makaleler ve içerikler Logo programını kullanan kişilerin çok daha etkin bir şeklide Logo programlarını kullanmaları amacıyla oluşturulmuştur. Logo Eğitim Portalında Logo Start programı, Logo Go 3 programı, Logo Tiger 3 programı, Logo Tiger 3 Enterprise programı, Logo Tiger Wings programı, Logo Tiger Wings Enterprise programı, Logo İnsan Kanyankaları programı, Logo Bordro Plus programı ile Logo Mobile sales programı, Logo CRM programı gibi Logo Yazılım tarafından geliştirilen ve satışı yapılan programlara ait içerikler bulunmaktadır.

Logo Eğitim Portalında eğitim videoları, püf noktalar, örnek makalaler, sürüm duyuruları, Logo'dan yapılan duyurular, Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yapılan duyurular, SGK ile ilgili duyurular ve teşvikler gibi önemli duruyurular da portalımzdaki duyurular bölümünde yer almaktadır.

e - Fatura, e - Defter, e -İrsaliye ve e - Arşiv gibi e-devlet uygulamaları içinde makalaler, duyurular, uygulama örnekleri ilgili kategoride yer alır.

Logo Yazılım fiyat listesinde yer alan Banka ekstre aktarımı, Logo excel aktarımı, Cep telefonu /tablet ile satış yapılmasını sağlayan Logo Mobile Sales, CRM işlerini takip edebileceğiniz Logo CRM programı gibi çok çeşitli programlara ait makaleler, örnek uygulamalar portalımızda ilgili kategorilerde bulunmaktadır.

Logo programları ile ilgili olarak teknik destek almak, program fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, Logo programları için danışmanlık hizmeti almak isterseniz iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Logo Destek

e-Bülten Kayıt Ol