Logo e - Devlet Destek Dokümanları

Logo e - Devlet Programları Destek Dokümanları

Logo Kontör

Logo Kontör Fiyat Listesi

Logo e-Fatura, Logo e-Arşiv, Logo e-Defter, Logo e-İrsaliye, Logo e-Mutabakat, Logo Banka Aktarımı gibi e-uygulamalarda geçerli kontör fiyat listesi aşağıdadır.

01 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olup logo kontör satın almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve zahmetsiz bir şekilde kontör satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Logo Kontör 'ü havale /eft yoluyla satın alabileceğiniz gibi kredi kartına taksitli olarak satın alabilir ve hiçbir vade farkı ödemezsiniz.

Genel Açıklamalar

  1. eLogo Hizmet satışları, ”e.logo.com.tr” üzerinden gerçekleştirilmektedir.
  2. Tüm fiyatlar Türk Lirası (TRY) cinsindendir ve fiyatlara KDV dahil değildir. Birim fiyatları listeye bilgi amaçlı eklenmiştir.
  3. Logo müşterileri ve Logo dışı müşteriler için aynı kontör paketleri ve fiyatları geçerlidir.
  4. e-Devlet uygulamalarında, hesap açma hizmet bedeli olarak alınan aktivasyon bedeli 01.01.2019 itibarıyla alınmayacaktır.
  5. Satın alınan paketlerin kullanım hakları yıllık veya aylık sürelere bağlı değildir. Kullanıcılar, tercih ettikleri hizmetlerden, hesaplarında yeterli kontör olduğu sürece faydalanabileceklerdir. Kullanıcı satın aldığı paketteki kontör adedini doldurduğunda, yeni bir paket satın alarak hizmetten yararlanmaya devam edebilecektir.
  6. e-Devlet Hizmetlerinden biri ya da daha fazlası ilk kez edinilirken ve daha sonraki ilave hizmet alımlarında, satış portalındaki yönlendirmeler takip edilerek “Hizmet Sözleşmesi”nin ıslak imzalı olarak iletilmesi gerekmektedir. Sadece kontör paketi alımı durumunda, “Satış Sözleşmesi”nin online olarak kabul edilmesi yeterlidir.
  7. Kredi kartından peşin/taksitli ödeme ve nakit ödeme seçeneği mevcuttur.

Logo Kontor fiyatları aşağıdaki tablodadır :

Paketti Kontör Sayısı Paket Fiyatı (TRY) Kontör Birim Fiyatı (TRY)
500 Adet 420 0,84
1.000 Adet 780 0,78
2.000 Adet 1.440 0,72
5.000 Adet 2.880 0,58
10.000 Adet 4.200 0,42
25.000 Adet 9.000 0,36
50.000 Adet 15.000 0,30
100.000 Adet 21.600 0,22
250.000 Adet 45.000 0,18
500.000 Adet 78.000 0,16
1.000.000 Adet 144.000 0,14

Açıklamalar

– e-Fatura Hizmeti

1. Önceden sisteme tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenledikleri faturaların, gönderen taraftan alıcı tarafa elektronik altyapı aracılığıyla iletimi hizmetidir. Kullanılan ERP sistemi üzerinden kesilen e-Faturalar hızlı ve güvenli olarak karşı tarafa iletilip firmalardan gelen faturalar pratik bir şekilde ERP sistemine kaydedilebilmektedir.

2. e-Fatura Hizmeti fiyatlarına, Connect e-Fatura lisans fiyatları dahil değildir. Connect e-Fatura lisansının ayrıca satın alınması gerekmektedir.

3. e-Fatura Hizmeti “e-Fatura Saklama Hizmeti” de dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca saklama hizmeti satın alınmasına gerek yoktur.

– e-Arşiv Fatura Hizmeti

4. Firmaların kağıt ortamında düzenlemiş oldukları faturaların, Gelir İdaresi’nin belirlediği şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza edilmesi hizmetidir. e-Fatura kapsamı dışında kalan firma ve nihai tüketicilere fatura kesilmesine imkan sağlayan bu uygulama sayesinde hızlı ve tasarruflu iletim sağlanabilmektedir.

5. e-Arşiv Hizmeti fiyatlarına, Connect e-Arşiv lisans fiyatları dahil değildir. Connect e-Arşiv lisansının ayrıca satın alınması gerekmektedir.

6. e-Arşiv Hizmeti “e-Arşiv Saklama Hizmeti” de dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca saklama hizmeti satın alınmasına gerek yoktur.

– e-İrsaliye Hizmeti

7. e-İrsaliye, kağıt ortamdaki sevk irsaliyesi ile aynı hukuki niteliklere sahip dijital irsaliye belgesidir ve e-İrsaliye hizmeti, gönderen taraftan alıcı tarafa elektronik altyapı aracılığıyla iletimi hizmetidir.

8. e-İrsaliye Hizmeti fiyatlarına, e-İrsaliye lisans fiyatları dahil değildir. e-İrsaliye lisansının ayrıca satın alınması gerekmektedir.

– e-Mutabakat Hizmeti

9. Firmaların, gerek alıcı, gerekse satıcı firmalarla düzenli olarak yaptığı BA/BS, Cari ekstre ve bakiye mutabakatlarının sistem içerisinden hazırlanarak e-mail, SMS ya da faks olarak karşı tarafa elektronik olarak ulaştırılmasını ve 7/24 sizin adınıza internet üzerinden cevapların toplanıp raporlanmasını sağlayan hizmettir. BA-BS, Cari ekstre ve bakiye mutabakatlarınızın tamamını bu sistem üzerinden yönetebilir ve hatta e-mail, faks ya da SMS ile ulaşamayıp telefonla sonuç aldığınız mutabakatları da yine bu sistem üzerinden takip ederek tek bir yerden rapor alabilirsiniz.

– e-Defter Saklama Hizmeti

10. Firmaların Gelir İdaresine iletilen onaylı e-Defter dosyalarının güvenli olarak saklanması hizmetidir. İlgili dosyalar sistemimize yüklendikten sonra defter adı, ilgili ay ve yıla göre kategorize ederek kolay ve pratik arama imkanı ile sistemimizde 10 yıl boyunca saklanmaktadır.

– e-Mail Gönderim Hizmeti (e-Arşiv, e-Fatura, e-Mutabakat)

11. Logo uygulamaları içerisinden e-mail yoluyla e-Arşiv Fatura, e-Fatura ve e-Mutabakat ve benzeri bilgilerin gönderilmesi hizmetidir. ERP içerisinden tanımlanan mail adresine/adreslerine ilgili hizmetin seçimine göre gönderim sağlanmaktadır. Gönderim durumu, ilgili hizmetin portali üzerinden ayrıca takip edilebilmektedir.

– SMS Gönderim Hizmeti (e-Arşiv, e-Fatura, e-Mutabakat)

12. Logo uygulamaları içerisinden SMS yoluyla e-Arşiv Fatura, e-Fatura ve e-Mutabakat ve benzeri bilgilerin gönderilmesi hizmetidir. Gönderi esnasında kullanılacak olan SMS paketi, farklı adetlerde kontör harcayacak şekilde firmanın kendisine ya da eLogo’ya ait olabilir. Başta e-Arşiv faturalarının eşzamanlı olarak nihai tüketicilerin cep telefonlarına gönderilmesi olmak üzere, e-Mutabakat ve e-Fatura hizmetlerinde de bu dokümanların müşterilere iletilmesi sağlanmakta olup ERP uygulamaları içerisinden toplu SMS gönderimi hizmeti de mevcuttur.

– Faks Gönderim Hizmeti (e-Mutabakat)

13. e-Mutabakat verilerine ait mektupların e-mail ya da SMS dışında faks ile gönderimi de sağlanabilmektedir. Ayrıca bir telefon hattı ücretlendirilmesine gerek kalmaksızın bulut sistemler (internet) üzerinden karşı tarafın faks cihazına belirlediğiniz formatta mektup çıktısının gönderilmesi sağlanmaktadır.

– e-Ekstre Hizmeti

14. e-Ekstre ürünü aracılığı ile tüm bankaların ortak formatı olan MT940 formatındaki hesap ekstrelerinin, kullanılan ERP çözümlerine hızlı ve pratik olarak aktarılması hizmetidir. Hesap ekstresinde bulunan haraketler banka işlem fişi veya havale/EFT fişi olarak ERP sistemine kaydedilebilmektedir.

– LogoPay

15. Firmaların, mail order ya da seyyar POS gibi elle yapılan kredi kartı tahsilatları yerine sanal POS kullanarak kredi kartı ile tahsilat yapabilmesini sağlayan sistemdir. Bu sistem sayesinde 7/24 istenildiği zaman ve el değmeden elektronik ortamda kredi kartı tahsilatı yapılabilmektedir. Tahsilat işleminin başlatılabilmesi için e-Mutabakat (ve borç hatırlatma servisleri), e-Arşiv ve e-Fatura dokümanlarının gönderimini sağlayan e-mail ve SMS hizmetleri gibi farklı elektronik iletişim kanalları kullanılabilir. Bunların yanı sıra, LogoPay için o firmaya sağlanan tahsilat linkini firmalar dilerlerse kendi web sitelerinde yayınlayabilir ya da kendi toplu e-mail gönderimleri ve benzeri işlemlerinde de kullanabilirler. Yapılan ödemeler, firmanın bankalardan aldığı kendi sanal POS hesaplarından, kendi anlaşmalarındaki komisyon ve vadelerde tahsil edilebilir. Ayrıca firmalar herhangi bir sanal POS sahibi olmadan, doğrudan Wirecard’ın tahsilata aracılık hizmetleri ile, işlem tarihini takip eden Cuma günü ödenmek üzere, sadece WireCard’ın komisyonu ile tahsilat yapma imkanından da faydalanabilirler. BDDK tarafından onaylanmış PCI-DSS sertifikası ile ödeyen taraf dilerse, kredi kartı bilgilerini bu sistemde saklayabilir ve her ödemede tekrar bilgi girmek zorunda kalmadan 3D secure (cep telefonuna gelen SMS) ile güvenli ödemeyi çok daha zahmetsiz ve güvenli olarak LogoPay sisteminde yapabilir.

Kontör paketlerinin kullanım adedi

İlgili Hizmet Kapsam Düşülen Kontör
e-Fatura Her gönderilen ve alınan e-Fatura ayrıca değerlendirilir. Saklama Hizmeti dahildir. Her 1 e-Fatura için 1 Kontör
e-Arşiv Fatura Gönderilen e-Arşiv faturalarını kapsar, saklama hizmeti dahildir. Her 2 e-Arşiv Fatura için  1 Kontör 
e-İrsaliye Her gönderilen ve alınan e-İrsaliye ayrıca değerlendirilir. Saklama Hizmeti dahildir.  Her 1 e-İrsaliye için 1 Kontör
e-Mutabakat Gönderilen e-Mutabakat mektuplarını kapsar, saklama hizmeti dahildir. Her e-Mutabakat için  1 Kontör  (e-Mail, SMS ve Faks alternatiflerinden herhangi biri seçilerek gönderilebilir.)
e-Defter Saklama Onaylı e-Defter dosyalarının orijinal dosya büyüklüğü bazında yasal süre boyunca saklama hizmetidir.  Her 1 MB için 1 Kontör
e-Mail e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve Mutabakat Mektubu hizmetlerinin mail gönderimini kapsar. Her 5 e-Mail için 1 Kontör
SMS eLogo‘nun SMS’i ile Her 3 gönderi için 1 Kontör
Müşterinin kendi SMS’i ile Her 8 gönderi için 1 Kontör
Faks e-Mutabakat mektuplar için tek sayfa gönderimi kapsar.  Her 1 faks sayfası (mektup) için 1 Kontör 
e-Ekstre Günlük Kullanım Her dosyadaki her gün için  1 Kontör
Aylık Sınırsız (*Aylık paketler her ay otomatik olarak yenilenir.) Aylık banka ve dosya sınırsız 30 Kontör
Yıllık Sınırsız (*Yıllık paketler her yıl otomatik olarak yenilenir.) Yıllık banka ve dosya sınırsız 300 Kontör
LogoPay Kullanıcının kendi POSları için bankalarla ya da kendi POS’u olmaması durumunda WireCard Pos ile yaptığı anlaşmaların haricinde, yapılan tahsilat tutarı üzerinden hizmet bedeli olarak eLogo komisyonu alınır. eLogo komisyonu, Logopay ile yapılan aylık, ilk 500.000 TL’lik tahsilat tutarı için %0,6 (binde altı), 500.000 TL’yi aşan sonraki her tahsilat tutarı için ise ek olarak %0,2 (binde iki) olarak hesaplanır ve bu tutar kullanıcının yaptığı son kontör satın almadaki birim fiyatı üzerinden hesaplanarak kullanıcının eLogo kontör bakiyesinden aylık olarak düşülür.

Örnek Hesaplama: 700.000 TL için; 500.000 x 0,60% + 200.000x 0,20% 3.400 TL

Not: WireCard Pos hesapları üzerinden LogoPay kullanması durumunda, Wirecard komisyonu; hizmeti kullanan firmaya yapılacak ödeme sırasında kesilir. Wirecard için üst sınır olmaksızın, taksit sayısına bağlı olarak ilgili yüzde ile kesinti gerçekleşerek kalan tutar işlemi takip eden Cuma günü kullanıcıya ödenir. Wirecard taksit komisyon oranları, bankaların faiz oranlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Rakamlarda güncelleme olması durumunda 1 ay öncesinde üye işyerleri bilgilendirilecektir.
Banka ya da WireCard Pos komisyonları hariç  Logopay üzerinden işlem yapılan tahsilat tutarı üzerinden ilk 500.000 TL’lik tahsilat tutarı için %0,6,  500.000 TL’yi aşan sonraki her tahsilat tutarı için ise, bu tutara ek olarak %0,2 olarak hesaplanır ve bu tutar kullanıcının yaptığı son kontör satın almadaki birim fiyatı üzerinden hesaplanarak kullanıcının eLogo kontör bakiyesinden düşülür.

Logo Eğitim Portalı

Logo Eğitim Portalı Nedir?

Logo Eğitim Portalında yayınlanan makaleler ve içerikler Logo programını kullanan kişilerin çok daha etkin bir şeklide Logo programlarını kullanmaları amacıyla oluşturulmuştur. Logo Eğitim Portalında Logo Start programı, Logo Go 3 programı, Logo Tiger 3 programı, Logo Tiger 3 Enterprise programı, Logo Tiger Wings programı, Logo Tiger Wings Enterprise programı, Logo İnsan Kanyankaları programı, Logo Bordro Plus programı ile Logo Mobile sales programı, Logo CRM programı gibi Logo Yazılım tarafından geliştirilen ve satışı yapılan programlara ait içerikler bulunmaktadır.

Logo Eğitim Portalında eğitim videoları, püf noktalar, örnek makalaler, sürüm duyuruları, Logo'dan yapılan duyurular, Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yapılan duyurular, SGK ile ilgili duyurular ve teşvikler gibi önemli duruyurular da portalımzdaki duyurular bölümünde yer almaktadır.

e - Fatura, e - Defter, e -İrsaliye ve e - Arşiv gibi e-devlet uygulamaları içinde makalaler, duyurular, uygulama örnekleri ilgili kategoride yer alır.

Logo Yazılım fiyat listesinde yer alan Banka ekstre aktarımı, Logo excel aktarımı, Cep telefonu /tablet ile satış yapılmasını sağlayan Logo Mobile Sales, CRM işlerini takip edebileceğiniz Logo CRM programı gibi çok çeşitli programlara ait makaleler, örnek uygulamalar portalımızda ilgili kategorilerde bulunmaktadır.

Logo programları ile ilgili olarak teknik destek almak, program fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, Logo programları için danışmanlık hizmeti almak isterseniz iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Logo Destek

e-Bülten Kayıt Ol